Festyn - Powitanie lata 2011

"Maja" w Ekstralidze Kobiet!

• autor: Janek14, 2016-02-17 17:52

"Z A-Klasy do Ekstraklasy"

Grzegorz Majewski przed debiutem w Ekstralidze

Marzeniem chyba każdego młodego człowieka, który rozpoczyna zabawę z piłką jest to, aby grać na najwyższym szczeblu rozgrywek w danym kraju. Zapewne jest tak w przypadku każdego młodego zawodnika. Zawsze ta myśl w którymś momencie kariery pojawia się w głowie młodego piłkarza. Czy te same myśli może mieć młody szkoleniowiec, który jest na początku swojej trenerskiej kariery?
Jak już niedawno pisaliśmy na naszej stronie w barwach Przemszy w ostatnim czasie występuje wielu zawodników, którzy łączą grę w "trójkolorowych" z obowiązkami trenerskimi w innych klubach. Jeden z nich osiągnął w ostatnim czasie poziom Ekstraklasy. Co prawda jest to Ekstraklasa kobiet, jednak kobieca piłka staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna, a kluby piłkarskie stają się coraz bardziej profesjonalne, więc otrzymać funkcję trenera w takim klubie wcale nie jest łatwo, a już na pewno nie w wieku 29 lat.

Grzegorz Majewski, bo o nim oczywiście mowa, w połowie stycznia tego roku dołączył do sztabu szkoleniowego żeńskiego zespołu Czarnych Sosnowiec i wraz z trenerem Piotrem Wybańskim poprowadzi drużynę występującą w Ekstralidze Kobiet.
Mimo młodego wieku posiada już licencję trenerską UEFA A, która daje mu wszelkie uprawnienia do prowadzenia zespołów na tak wysokim szczeblu rozgrywek.
Jak do tej pory jako trener Grzegorz prowadził seniorskie zespoły takie jak: Płomień Niegowonice, rywalizujący wówczas w rozgrywkach B-Klasy oraz Przemszę Okradzionów, której w ubiegłym sezonie był opiekunem w rozgrywkach A-Klasy. Po za zespołami seniorskimi swoją wiedzę przekazywał również najmłodszym adeptom futbolu w MUKS Dąbrowa Górnicza, Czarnych Sosnowiec oraz Przemszy Okradzionów. W weekend 12-13 marca 2016 Grzegorz Majewski będzie miał okazję zadebiutować w Ekstralidze Kobiet, jego podopieczne zmierzą się wówczas na własnym stadionie z AZS PSW Biała Podlaska z którymi w Rundzie jesiennej przegrały 0-1.

Grzegorz Majewski o nowym wyzwaniu:
"W Naszym zespole na chwilę obecną nie ma podziału na pierwszy i drugi trener. W Czarnych jest teraz duet trenerów Majewski - Wybański. Propozycja dołączenia do sztabu szkoleniowego Czarnych była dla mnie troszkę zaskakująca. Zrezygnował jeden z trenerów wiec ja bez zastanowienia zgodziłem się na podjęcie pracy z kobietami, tym bardziej że znam trenera Piotra ze wspólnej gry w piłkę i zawsze miałem z nim dobry kontakt. Co do pracy z kobietami to postawiłem przed sobą kolejne wyzwanie do wykonania jakim jest awans do grupy mistrzowskiej Ekstraligi Kobiet. Na pewno praca z żeńskim zespołem zdecydowanie różni się od pracy z mężczyznami pod wieloma względami. Jednym z takich czynników jest na pewno ukształtowanie fizyczne. Dziewczyny starają się grać piłkę bardziej techniczną niż siłową co oczywiste. Jak do tej pory bardzo sobie chwalę współpracę z trenerem Wybańskim jak i naszymi podopiecznymi, które za treningach wykazują ogromne zaangażowanie. Ponadto w sztabie szkoleniowym posiadamy również Panią dr Patrycję Kołacz, która zajmuje się dziewczynami pod kątem treningu siłowego. Bardzo cieszy mnie również zaangażowanie zarządu sił próbuje stworzyć klub, który pod każdym względem staje się coraz bardziej profesjonalny. A co będzie dalej to czas pokaże. Mam nadzieję, że zrealizujemy wszystkie cele postawione przez zarząd klubu i będziemy mogli być dumni w Zagłębiu, że posiadamy tak wspaniałą drużynę kobiet"