Podsumowanie roku 2016! - Orlik

Trzech Króli z Przemszy :)

• autor: Janek14, 2016-01-06 20:15

"Trzech trójkolorowych Króli"

na "Święto Trzech Króli"

"Trzech trójkolorowych Króli" na "Święto Trzech Króli"

Oddajemy do Waszej dyspozycji spóźniony materiał, który miał się ukazać 6 stycznia, czyli w dniu Święta Trzech Króli, jednak przytrafiło nam się lekkie opóźnienie, ponieważ trwała bardzo wyrównana rywalizacja w ankiecie, która miała wyłonić trzech zwycięzców potrzebnych do utworzenia tego artykułu.
Na początek krótka charakterystyka. Symbolem Objawienia Pańskiego (potocznie nazywanym Świętem Trzech Króli) jest m.in. historia opisana w Ewangelii Mateusza, według której Mędrcy ze Wschodu (Trzej Królowie) podążając za Gwiazdą Betlejemską przybyli do Betlejem, miejsca narodzin Chrystusa, aby oddać pokłon Jezusowi i przekazać mu dary.
Redakcja Przemszy postanowiła uczcić ten dzień po swojemu i wyróżnić "Trzech trójkolorowych Króli" z Przemszy, którzy swoją postawą na boisku oddawali pokłon Naszemu klubowi.
Przeprowadziliśmy zatem ankietę wśród osób najdłużej związanych z klubem lub tych najbardziej zasłużonych. Według tej ankiety wybraliśmy trzech najbardziej wybitnych zawodników Przemszy jacy reprezentowali barwy klubu od czasu reaktywacji w 2004 roku.
Zdecydowanym zwycięzcą Naszej zabawy okazał się nie kto inny jak Paweł Słabisz, który daleko w tyle pozostawił konkurencję otrzymując 25 głosów od 33 głosujących osób. O kolejne dwa miejsca toczyła się zacięta rywalizacja pomiędzy czterema zawodnikami: Marcinem Szczepowskim, Bogdanem Pikutą, Januszem Dyszkowskim oraz Grzegorzem Przewieźlikiem. Ostatecznie z 16 głosami drugie miejsce zajął Janusz Dyszkowski, a trzecie Marcin Szczepowski, który uzyskał 15 głosów. Nasi ankietowani, po za tymi wspomnianymi powyżej, oddawali również głosy na tak zasłużonych dla Przemszy zawodników jak: Grzegorz Glanda, Grzegorz Majewski, Grzegorz Tomczyk, Damian Koziński, Sławomir Chodor, Robert Kowalik, Przemysław Barcicki, Mariusz Stawiarz, Jordan Maciejowski, Mariusz Stiebal, Adam Kryger, Ryszard Czerwiec czy też Marcin Rusiński. Na wyróżnienie oczywiście zasługiwało większe grono graczy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Przemszy, choćby troszkę zapomnieni przez naszych sympatyków bracia Mariusz i Adrian Fujarscy, Grzegorz Okrajek, Łukasz Langowski, Grzegorz Ciarachowicz, Robert Szumilas, Mariusz Malinowski, Patryk Pikuta, Michał Rał, Damian Bombiński, Bartosz Kubisa, Marcin Granda, Piotr Kućmierz, Mateusz Wawszczak i wielu wielu innych. Redakcja przemsza1949okradzionow.futbolowo.pl wciąż jednak o nich pamięta! Być może w niedalekiej przyszłości Nasza redakcja pokusi się o wytypowanie "jedenastki wszechczasów" Przemszy i wówczas nasi sympatycy mając większy wybór odświeżą sobie pamięć i przypomną o pozostałych równie wybitnych zawodnikach. Przedstawiamy zatem poniżej krótkie charakterystyki Naszych zwycięzców, czyli Naszych "Trójkolorowych Trzech Króli"  :)

PAWEŁ SŁABISZ - Bezdyskusyjnie najlepszy zawodnik Przemszy od czasu reaktywacji klubu. Odkąd pojawił się w klubie w 2007 roku prezentował równą, bardzo wysoką formę, wiele jego indywidualnych akcji otwierało drogę do bramki kolegom z zespołu, również i wiele tych akcji skutecznie sam kończył, często trafiając do bramki rywali w najtrudniejszych momentach, w obecnym sezonie kapitan zespołu i motor napędowy formacji ofensywnej Przemszy.

JANUSZ DYSZKOWSKI - Ambitny obrońca, kapitan zespołu który wywalczył pierwszy historyczny awans dla Przemszy w 2008 roku. Kibicom "trójkolorowych" najbardziej w pamięci pozostanie jego nieustępliwość i chęć dążenia w każdym meczu do zwycięstwa, a także bramka z ponad 40 metrów w ostatnim meczu sezonu 2009/10 dająca szansę gry w barażu, a następnie nieoczekiwane utrzymanie w A-Klasie.

MARCIN SZCZEPOWSKI - Niepodważalnie numer jeden w bramce Przemszy w ostatnim dziesięcioleciu. Choć często miał silnych konkurentów do miejsca w składzie, to zawsze wychodził z rywalizacji zwycięsko. Uratował Przemszy nie jeden punkt, popisał się nie jedną znakomitą interwencją która na zawsze pozostanie w pamięci naszym sympatykom, klasa sama w sobie, wzór do naśladowania nie tylko na treningach ale również i po za boiskiem.

Udział w ankiecie wzięli:
- Członkowie Zarządu: Adam Klimczyk, Mariusz Staroń, Maciej Wójtowicz, Janusz Dyszkowski, Zbigniew Monica, Krystian Dukat
- Obecni lub byli zawodnicy: Łukasz Pluta, Patryk Kura, Adrian Nocuń, Piotr Banaś, Daniel Kubicki, Grzegorz Przewieźlik, Marcin Granda, Grzegorz Tomczyk, Robert Kowalik, Marcin Szczepowski, Jarosław Bęc, Paweł Słabisz, Grzegorz Glanda, Grzegorz Pazdej, Grzegorz Majewski
- Byli Trenerzy: Bogdan Pikuta, Rafał Koszowski
- Kibice: Sebastian Mucha, Klaudia Górska-Staroń, Władysław Dukat, Wojciech Dubiel, Karina Cembrzyńska, Elżbieta Górka, Grzegorz Wypiór, Ryszard Cembrzyński, Sławomir Dubiel, Artur Skulimowski

Od Redakcji:  Jeżeli kogoś pominęliśmy w tym tekście to serdecznie zapraszamy do komentowania, będą mile widziane Wasze opinie. Zapraszamy do zabawy ;)

autor: krystianu7h 2016-01-09 09:59:07

Profil krystianu7h w Futbolowo Swietny artykuł. Natomiast faktycznie może wartoby było zastonowić się nad formą głosowania wyszczególniając wszystkich piłkarzy z możliwością oddania na nich głosu.