PRZEMSZA: Marcin Szczepowski - Krzysztof Szczepanik, Dominik Leśniak, Dariusz Jakubczyk, Janusz Dyszkowski - Kamil Piętka (77. Jordan Maciejowski), Robert Kowalik, Paweł Słabisz, Grzegorz Majewski (73. Maciej Wędziński), Gabriel Kamiński (63. Piotr Gwiazda) - Sławomir Chodor.

REZERWA: Robert Czyżkowski, Bartosz Trzeja.

PIONIER: Bartosz Porada - Patryk Kalferszt, Bartosz Klasik, Adrian Kryjom (60. Mateusz Sakwa), Adam Kucz, Karol Kusiak, Kamil Majewski, Przemysław Radwański, Przemysław Szabla, Mateusz Wolski, Bartosz Zudin.

REZERWA: Przemysław Patrzek, Jakub Zawisza, Mateusz Ziółkowski.

ŻÓŁTE KARTKI: Kusiak - Szczepowski, Szczepanik, Piętka.

PRZEBIEG MECZU:

0:1 (53') - GRZEGORZ MAJEWSKI !!!!!!!!!

1:1 (72') - BARTOSZ ZUDIN !!!!!!!!!!

OPIS MECZU:
Derbowy pojedynek w Ujejscu z miejscowym Pionierem miał należeć do tych trudniejszych. I taki też bez wątpienia był. Spadkowicz z ligi okręgowej po słabym początku sezonu złapał wreszcie "wiatr w żagle" i w ostatnich trzech spotkaniach odniósł trzy zwycięstwa, dwukrotnie pewnie pokonując na własnym stadionie AKS Niwka i Ostoję Żelisławice w stosunku 4-0 oraz zawsze silny CKS Czeladź na wyjeździe 3-2.
Zespół Przemszy wskazywany w przedsezonowych spekulacjach jako jeden z głównych kandydatów do spadku również w ostatnim czasie notuje zwyżkę formy i w ostatnich sześciu spotkaniach zanotował aż pięć zwycięstw!
Jest to zapewne efekt niespodziewanej (bo już po 3 kolejce) roszady na stanowisku trenerskim, które objął Sławomir Chodor i tchnął w ten zespół "nowe życie"!
Już początek spotkania wskazywał na to, że nasi chłopcy łatwo mieć nie będą, gdyż gospodarze ruszyli do szturmu bramki strzeżonej przez Marcina Szczepowskiego.
Na szczęście udało się odeprzeć rywala, a obie drużyny w pierwszej części spotkania stworzyły sobie po kilka ciekawych sytuacji strzeleckich, jednak zgromadzeni na stadionie przy ul. Olimpijskiej kibice nie zobaczyli w pierwszych 45 minutach żadnego gola.
W drugiej części meczu wciąż trwał zacięty pojedynek, a na miano głównych aktorów tego pojedynku w naszych barwach zasłużyli przeżywający ostatnio drugą młodość Grzegorz Majewski i Marcin Szczepowski. Pierwszy z nich w 53 minucie dał "trójkolorowym" prowadzenie sprytnie przedłużając dobry strzał Sławomira Chodora czym kompletnie zaskoczył interweniującego bramkarza.
Gospodarze ruszyli do rozpaczliwych ataków z uporem dążąc do wyrównania. Ta sztuka niestety udała im się w 72 minucie, kiedy to Bartosz Zudin zdobył przecudownej urody bramkę popisując się strzałem z około 25 metrów po którym futbolówka wylądowała w samym okienku.
W końcówce spotkania znakomita akcja gospodarzy powinna przynieść im zwycięską bramkę jednak w tym momencie dał o sobie znać drugi z naszych wyróżnionych powyżej zawodników Marcin Szczepowski, kiedy to popisał się fantastyczną interwencją, czym zapewne uratował Przemszy cenny punkt. Napastnik gospodarzy już widział futbolówkę w bramce i trzymał ręce w górze w geście radości.
Przemsza wywozi zatem bardzo cenny punkt z trudnego terenu, choć gdyby nie braki kadrowe w tym spotkaniu to byłaby szansa pokusić się o lepszą zdobycz punktową.

Opinie po meczu:

Grzegorz Majewski (pomocnik UKS Przemsza):
"Myślę, że remis w tym meczu jest jak najbardziej sprawiedliwy, gdyż obydwa zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji lecz żaden zespół nie posiadał zdecydowanej przewagi"

Paweł Basąg (kontuzjowany pomocnik Pioniera Ujejsce):
"Pionier optycznie sprawiał lepsze wrażenie. Przemsza mądrze się broniła i próbowała "ukąsić". Udało jej się to w drugiej połowie poprzez błąd w defensywie. Pionier podrażniony utratą bramki chciał jak najszybciej odpowiedzieć. Końcówka meczu to już była stanowcza dominacja gospodarzy, lecz pomimo wielu klarownych sytuacji strzelili tylko jedną bramkę. Remis nas nie satysfakcjonuje zważywszy na dużą ilość sytuacji".