26 kwiecień 2014, godz. 16:00

PRZEMSZA OKRADZIONÓW

6-1 (4-0)

SKALNIAK KROCZYCE

BRAMKI: PIOTR PAWEŁEK, GRZEGORZ MAJEWSKI, PATRYK PIKUTA, JORDAN MACIEJOWSKI, DANIEL KUBICKI, KRZYSZTOF BĄK

PRZEMSZA OKRADZIONÓW - SKALNIAK KROCZYCE - 6:1 (4:0)

Sędziowie: Tomasz Faracik (główny), Anna Pyrtek, Rafał Formicki.
Pogoda: duże zachmurzenie, deszczowo, 18ºC.
Man of the Match: Piotr Pawełek & Bogdan Pikuta (udany debiut bramkarski)

Widzów: ok. 70

SKŁADY:

PRZEMSZA: Bogdan Pikuta - Janusz Dyszkowski, Patryk Pikuta, Robert Kowalik (72. Grzegorz Okrajek) - Grzegorz Majewski, Krzysztof Bąk, Piotr Pawełek (69. Bartosz Trzeja), Jordan Maciejowski (59. Mateusz Wawszczak), Ryszard Czerwiec, Paweł Słabisz, Łukasz Langowski (52. Daniel Kubicki).

REZERWA: Michał Bryła.

TRENER: Bogdan Pikuta.

SKALNIAK: Michał Jaworski-Nowak - Stanisław Churek, Daniel Bednarz, Paweł Ziębiński, Konrad Kowalski, Jacek Kania, Patryk Otczyk, Marcin Żurawski, Piotr Sierek, Rafał Karwa, Daniel Wasik (49. Paweł Kowalski).

REZERWA: Tomasz Walczyk.

TRENER:  Łukasz Kruszyński.

UPOMNIENIA:

ŻÓŁTE KARTKI: Wawszczak - Ziębiński.

PRZEBIEG MECZU:

2' - Rzut wolny dla gości z ok. 18 metrów. Piękne uderzenie pod poprzeczkę w bardzo dobrym stylu broni bramkarz miejscowych

4' - Bardzo dobre dogranie piłki przez Ryszarda Czerwca na prawą flankę do Piotra Pawełka, ten zagrywa mocno wzdłuż linii pola bramkowego. Niestety nadbiegający Łukasz Langowski nie dotyka odpowiednio piłki i mamy zmarnowaną dobrą okazję do zdobycia bramki

1:0 (9') - PIOTR PAWEŁEK !!!!!! Idealne dośrodkowanie z prawej strony boiska Łukasza Langowskiego do znajdującego się w polu karnym Piotra Pawełka. Ten wyskakuje i strzela głową. Piłka odbija się od ziemi i wpada przy lewym słupku obok bezradnego bramkarza gości. Przemsza obejmuje szybko prowadzenie w tym meczu !!!

14' - Strzał Krzysztofa Bąka z boku pola karnego broni bramkarz Skalniaka

17' - Bardzo mocny strzał Jordana Maciejowskiego z 22 metrów. Piłka pada łupem bramkarza przyjezdnych

19' - Rzut wolny z 19 metrów dla Przemszy. Do piłki podchodzi Pawełek i uderza precyzyjnie przy prawym słupku, lecz zbyt słabo aby mogła z tego paść kolejna bramka

2:0 (29') - GRZEGORZ MAJEWSKI !!!! Rzut rożny dla gospodarzy. Mocne dośrodkowanie na 11 metr. Obrońca wybija głową piłkę przed pole karne.Tam dopada do niej Grzegorz Majewski i uderza z 17 metrów z pierwszej piłki precyzyjnie przy lewym słupku. Mamy podwyższenie wyniku dla Przemszy !!!

3:0 (31') - PATRYK PIKUTA !!!! Rzut wolny z ok. 40 metrów dla gospodarzy. Do piłki podchodzi Patryk Pikuta i mocno uderza na bramkę. Piłka kozłuje przed bramkarzem i wpada tuż przy prawym słupku. Piękna bramka naszego młodego stopera !!!

32' - Strzał Jordana Maciejowskiego z 22 metrów broni Jaworski-Nowak

34' - Szybkie rozegranie rzutu wolnego przed polem karnym Skalniaka. Piłka trafia do Ryszarda Czerwca. Ten wykonuje próbę precyzyjnego loba. Piłka minimalnie mija lewy słupek bramki gości

4:0 (38') - JORDAN MACIEJOWSKI !!!!!! Jordan decyduje się na z głębi pola na dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych. Ni to dośrodkowanie, ni to strzał po muśnięciu głowy próbującego interweniować obrońcy wpada tuż przy słupku do bramki. To już czwarta bramka dla Przemszy rozstrzygająca definitywnie losy tego meczu !!!

42' - Dobre podanie do wychodzącego na czystą pozycję napastnika gości. Ten decyduje się na strzał z 16 metrów. Piłka mija bramkę gospodarzy

45+2' - Koniec pierwszej połowy spotkania. Jak można było się spodziewać przewaga w tej połowie należała zdecydowanie do gospodarzy. Wypracowali sobie kilka sytuacji bramkowych z których 4 zakończyły się bramkami. Już po pierwszej połowie mecz został rozstrzygnięty. Goście grali ambitnie lecz nie wystarczyło im umiejętności do przeciwstawienia się ofensywie miejscowych. Stworzyli sobie z akcji jedną dobrą okazję, której nie wykorzystali.

50' - Bardzo dobre podanie do napastnika gości. Ten wychodzi na bardzo dobrą pozycję i strzela na bramkę. Dobrą interwencją popisuje się bramkarz Przemszy. To była bardzo dobra okazja na honorową bramkę dla Skalniaka

52' - Szybka wymiana piłki pomiędzy Pawełkiem i Pawłem Słabiszem. Ostatecznie piłka trafia pod nogi Daniela Kubickiego. Ten strzela z 14 metrów koło bramki

59' - Po wymianie piłki w środku boiska trafia ona do "Bączka". Strzał z 18 metrów mija słupek bramki Skalniaka

60' - Janusz Dyszkowski decyduje się na strzał z 17 metrów, bramkarz gości łapie piłkę

61' - Prostopadła piłka do Pawełka. Ten wychodzi sam na sam z bramkarzem z boku pola karnego. Strzela z 13 metrów, niestety trafia w bramkarza

5:0 (69') - DANIEL KUBICKI !!!!!! Pawełek dostaje dobrą piłkę na prawym skrzydle. Ten zagrywa precyzyjnie wzdłuż linii pola bramkowego do nadbiegającego Kubickiego. Ten mając piłkę wyłożoną na tacy nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Skalniaka. Przemsza obejmuje już pięciobramkowe prowadzenie !!!

6:0 (73') - KRZYSZTOF BĄK !!!!!!! Pawełek wykonuje idealne podanie z prawej strony boiska do nieobstawionego w polu karnym gości Krzysztofa Bąka. Ten przyjmuje piłkę i mając przed sobą już tylko bramkarza momentalnie uderza na bramkę. Dobrą interwencją popisuje się Michał Jaworski-Nowak. Do odbitej piłki znowu dopada młody skrzydłowy Przemszy i głową umieszcza piłkę w pustej bramce gości. Przemsza gromi w tej chwili Skalniak 6:0 !!!

75' - Piękne prostopadłe podanie do wychodzącego sam na sam Mateusza Wawszczaka. Ten decyduje się lobować wychodzącego bramkarza. Niestety piłka trafia w ręce dobrze interweniującego bramkarza gości

80' - Kilka dobrych podań w środku boiska doprowadza do sytuacji sam na sam napastnika gości z bramkarzem gospodarzy. Szybkie wyjście z bramki powoduje zablokowanie strzału na 16 metrze. Brawo dla bramkarza Przemszy za bardzo szybką i skuteczną interwencję !!!

82' - Dobra akcja lewą stroną boiska Przemszy. Wawszczak dostaje piłkę i wpada w pole karne. Decyduje się na mocne podanie wzdłuż bramki. Niestety do wyłożonej piłki nie zdąża Kubicki i mamy po strachu dla obrony Skalnika

87' - Rzut wolny dla miejscowych z 18 metrów. Do piłki podchodzi Krzysztof Bąk. Mocne uderzenie mija minimalnie lewy słupek bramki gości

6:1 (89') - ????????? !!!!!!! Dobra akcja gości prawym skrzydłem. Dośrodkowana piłka w pole karne po próbie interwencji obrońcy trafia do napastnika gości. Ten nie zastanawiając się uderza z pierwszej piłki z 14 metrów. Piłka ociera się o obrońcę miejscowych i wpada tuż przy prawym słupku. Zawodnicy Skalniaka doczekali się bramki honorowej w tym meczu !!!

90' - Strzał Bąka z boku pola karnego broni bramkarz gości

90+3' - Koniec meczu. Druga połowa także przebiegała pod dyktando gospodarzy. Stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. Tylko nieskuteczność wpłynęła na to, że zdobyli tylko dwie bramki. Goście po straconych bramkach trochę odważniej zaatakowali. Ich wysiłki na strzelenie honorowej bramki zostały nagrodzone w samej końcówce spotkania. Całe spotkanie zakończyło się zgodnie z planem wysokim zwycięstwem Przemszy. Podziękowania dla drużyny za profesjonalne podejście do meczu co zaowocowało bezproblemowym zwycięstwem.