Szatnie

31 marzec 2014, godz.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

1:0 (1:0)

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - PRZEMSZA OKRADZIONÓW 1-0 (1-0)

Bramka: Łukasz Langowski (samob.)

Składy:

PRZEMSZA: Dawid Krzciuk - Grzegorz Okrajek, Bogdan Pikuta, Patryk Pikuta, Janusz Dyszkowski  - Robert Czyżkowski, Krzysztof Bąk, Piotr Pawełek - Paweł Słabisz, Daniel Kubicki, Łukasz Langowski
Po przerwie zagrali: Robert Kowalik, Łukasz Pluta, Grzegorz Majewski, Jordan Maciejowski, Mateusz Wawszczak, Michał Bryła, Bartosz Trzeja

ZAGŁĘBIE: Mateusz Wieczorek (70' Patryk Kujawa) - Jan Grzesik, Sławomir Jarczyk, Volodymyr Ostroushko, Michal Farkas - Tomasz Szatan (46' Maciej Reder), Karol Słomski (60' Daniel Wojtasz), Przemysław Mizgała (55' Patryk Mularczyk), Grzegorz Arłukowicz, Rafał Sadowski (46' Hubert Tylec) - Rafał Jankowski

Opis:
W dniu dzisiejszym nasz zespół rozegrał mecz kontrolny z niezwykle wymagającym zespołem Zagłębia Sosnowiec. W barwach naszego rywala wystąpili zawodnicy, którzy w ostatnim meczu ligowym z Jarotą Jarocin wystąpili w mniejszym wymiarze czasowym lub nie ,,załapali się,, do szerokiej kadry na ten mecz oraz wzmocnieni dodatkowo najbardziej utalentowanymi wychowankami z rocznika 98'.
Zespół Przemszy wystąpił w bardzo eksperymentalnym składzie, praktycznie w każdej formacji Trener Pikuta dokonał zmian, m.in. pod nieobecność dwójki naszych doświadczonych bramkarzy "między słupkami" stanął młodziutki Dawid Krzciuk.
"Trójkolorowi" na tle drugoligowca zaprezentowali się całkiem przyzwoicie, oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów, jednak udało nam się również skonstruować kilka ciekawych akcji, które zagrażały bramce utytułowanego rywala.
Tradycyjnie już tracimy bramkę po własnym, niepotrzebnym błędzie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Grzegorza Arłukowicza w polu karnym źle ustawił się powracający z ataku Łukasz Langowski, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej siatki.
Mimo straty bramki nasi chłopcy nie załamali się i wciąż walczyli o korzystny wynik, co prawda udaje nam się strzelić bramkę dzięki trafieniu Łukasza Langowskiego, który wykorzystał znakomite podanie Pawła Słabisza, jednak prowadzący zawody arbiter główny dopatrzył się "pozycji spalonej" naszego napastnika.
Warto w tym miejscu docenić fantastyczną pracę w tym meczu trójki sędziowskiej, która była bezbłędna!! Brawo Panowie!!
Zaraz po przerwie nasz szkoleniowiec dał szansę gry kolejnym zawodnikom, którzy również zaprezentowali bardzo przyzwoity poziom. Stworzyliśmy kilka ciekawych sytuacji strzeleckich, jednak nic nie chciało już wpaść tego dnia. Na szczęście nasz blok defensywny również nie dał się zaskoczyć i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1-0.
Tą znakomitą lekcję gry nasz szkoleniowiec podsumował następującymi słowami:

"Najlepszym komentarzem po tym spotkaniu powinny być słowa Trenera Smyły pod naszym adresem, ale nie ma co "chwalić dnia przed zachodem słońca" żeby "sodówa" nikomu nie odbiła. Kolejny raz jednak potwierdziło się, że drużyna się rozwija bo jest to dla nas najważniejsze. Cieszyła dzisiaj kultura gry, pomysł na grę oraz dyscyplina taktyczna. Chcieliśmy grać w piłkę, mimo że rywal klasowy i to nam się udawało. Dziękuję drużynie za mega postawę i kształtowanie pozytywnego wizerunku naszej Przemszy".