PRZEMSZA: Marcin Szczepowski - Grzegorz Okrajek (70' Bartosz Trzeja), Damian Kościelny, Patryk Pikuta, Robert Kowalik (34' Daniel Kubicki) - Janusz Dyszkowski, Łukasz Langowski, Grzegorz Majewski, Krzysztof Bąk, Bogdan Pikuta, Paweł Słabisz (70' Michał Bryła).

REZERWA: Michał Zdonek, Dawid Krzciuk, Dawid Rzepliński, Bartłomiej Wiklik.

ORZEŁ: Paweł Cebula - Przemysław Gawron, Mateusz Krzykawski, Damian Zacharski, Damian Buras (85' Denis Kosałka), Rafał Bijak, Rafał Strzelecki, Dawid Skupień, Marcel Górniak, Kordian Świeczka, Karol Przybyłek.

REZERWA: Mateusz Stanek, Grzegorz Kobuszewski.

TRENER: Krzysztof Płachciński, Grzegorz Kobuszewski.

UPOMNIENIA:

ŻÓŁTE KARTKI: Skupień, Przybyłek - Langowski, Szczepowski, Słabisz, Majewski.

CZERWONA KARTKA: Pikuta Bogdan (55').

PRZEBIEG MECZU:

1:0 (5') - RAFAŁ STRZELECKI !!!!!! Ładna akcja gospodarzy. Strata piłki gości w środku pola, szybka wymiana piłki wśród zawodników Orła i ostatecznie młody Karol Przybyłek podaje do Strzeleckiego, który obraca się z obrońcą na plecach i strzela z 16 metrów w długi róg obok bezradnego bramkarza przyjezdnych. Mamy niespodziewane prowadzenie gospodarzy 1:0 !!!

7' - Dobre dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, lecz Paweł Słabisz nie trafia czysto głową w piłkę, którą obrońca wybija przed pole karne. Tam dopada do niej Janusz Dyszkowski i mocno uderza na bramkę z 17 metrów - piłka mija słupek

9' - Łukasz Langowski przejmuje piłkę w środku pola, prowadzi ją do 16 metra i decyduje się na uderzenie - piłka mija bramkę gospodarzy

32' - Dobre dośrodkowanie w pole karne Orła, lecz napastnik gości chybia po strzale głową

36' - Strzał Langowskiego zza pola karnego, piłka ociera się od Daniela Kubickiego i trafia w słupek bramki Pawła Cebuli. Do odbitej piłki dopada Paweł Słabisz, strzela z boku pola bramkowego - genialnie broni Cebula wybijając piłkę na rzut rożny.

1:1 (38') - BOGDAN PIKUTA !!!!!!! Genialna prostopadła piłka Łukasza Langowskiego do Bogdana, który na pełnym biegu wpada w pole karne i mimo asysty obrońcy kieruje piłkę do siatki obok wychodzącego bramkarza gospodarzy. Mamy wyrównanie !!!

40' - Kolejny przechwyt w środku pola "Jutiego". Dojście do 16 metra i strzał Łukasza mija lewy słupek bramki Cebuli

43' - Dokładna górna piłka od Janusza Dyszkowskiego do wychodzącego na czystą pozycję Daniela Kubickiego. Młody napastnik Przemszy zamiast lobować wychodzącego bramkarza Orła źle przyjmuje piłkę i mamy po doskonałej sytuacji. To powinna być bramka do szatni !!!

45' - Koniec pierwszej połowy spotkania. Ta połowa przebiegała pod dyktando Przemszy, która zaskoczona w pierwszych minutach bramką cały czas dążyła do wyrównania. Dopieła swego w 38 minucie po strzale Bogdana Pikuty. Zawodnicy Orła po zdobytej bramce ograniczali się do obrony i szukania swoich sytuacji w kontrach. Pomimo kilku sytuacji Przemsza zdobyła tylko jedną bramkę.

46' - 50 metrowy rajd Pawła Słabisza, szybka wymiana podań z Danielem Kubickim przed polem karnym gospodarzy i doskonała sytuacja Pawła. Niestety jego strzał z 12 metrów mija minimalnie lewy słupek bramki Cebuli. To powinna być bramka dla Przemszy !!!

55' - Czerwona kartka dla Bogdana Pikuty !!! Wszyscy są w szoku po decyzji arbitra głównego, który postanowił przejąć władzę na boisku. Po zwykłym faulu jakich było w tym meczu kilkadziesiąt daje czerwoną kartkę z kapelusza dla grającego trenera Przemszy. Bogdan dostaje pierwszą czerwoną kartkę w swojej przebogatej karierze piłkarskiej !!!!

64 - Kontra gospodarzy zakończona niecelnym strzałem z rogu pola karnego

75' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Przemszy lecz Daniel Kubicki uderza głową minimalnie nad poprzeczką

83' - Bardzo mocny strzał Krzysztofa Bąka z 25 metrów we wspaniałym stylu wybija na rzut rożny bramkarz gospodarzy

88' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Orła, lecz niestety Kubicki strzela głową mija poprzeczkę

2:1 (90+1') - PRZEMYSŁAW GAWRON !!!!!! Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 30 metrów z faulu który widział tylko arbiter. Przepiękny strzał Gawrona w samo lewe okienko bramki - Marcin Sczepowski bez szans na skuteczną interwencję. Gospodarze obejmują sensacyjne prowadzenie 2:1 !!!

90+3' - Strzał Daniela Kubickiego z 17 metrów broni bramkarz gospodarzy

90+6' - Koniec meczu. Druga połowa także przebiegała pod dyktando gości, lecz arbiter główny tego spotkania widział tylko przewinienia Przemszy a czerwona kartka dla Bogdana Pikuty była majstersztykiem jego planu. Gdyby nie sugestie bocznych arbitrów w niektórych sytuacjach, do których nie można mieć żadnych zastrzeżeń, chyba przewinienia gospodarzy można by policzyć na palcach jednej dłoni. Chyba nie wszystkim się podoba to, że Przemsza jest w czubie tabeli. Gospodarze cały czas walczyli ambitnie i w doliczonym czasie uśmiechnęło się do nich szczęście. Pięknie wykonany rzut wolny zapewnił im zwycięstwo. Goście grając nawet w 10 mieli swoje sytuacje lecz skuteczność tego dnia nie była ich mocnym atutem.

Nie udało się przywieźć  z Dąbia kompletu punktów mimo, że nasza Przemsza była zdecydowanym faworytem tego meczu. Powodów jest kilka. Przede wszystkim fatalny początek, gdzie Przemsza w pierwszej akcji Orła traci bramkę i mecz sam układa się  w niekorzystny dla nas sposób. Trzeba nam gonić wynik a oprócz ambitnie grających gospodarzy, oliwy do ognia dolewa sędzia główny spotkania, który wprowadził bardzo nerwową atmosferę na boisku. Nie będziemy opisywać jego ,,pracy,, żeby nie popadać w skrajność ,jednak odbiło się to na poczynaniach naszych ambitnych zawodników. Pretensje też musimy mieć do samych siebie, bo pudłujemy w wybornych okazjach a gole przysłowiowo ,,wisiały cały czas w powietrzu,,. W dodatku nie wiadomo czemu musimy grać prawie całą drugą połowę w dziesiątkę i drżeliśmy żeby kolejni nie ujrzeli czerwone kartoniki. Mecz stał się przez to jeszcze trudniejszy, ale Przemsza nie kapituluje i co raz częściej się kotłuje pod bramką gospodarzy. Efektów jednak nie było a na domiar złego w 90 minucie tracimy gola po strzale z rzutu wolnego z ok. 30 metrów i potwierdza się dlaczego wszyscy kochają piłkę nożną....Jest chyba najbardziej nieobliczalną dyscypliną sportu. Gratulujemy zwycięstwa gospodarzom. Szczęście było dzisiaj z nimi a nam pozostaje walczyć do końca i wierzyć w jak najszybsze utrzymanie się w lidze bo każdy wie że końcówki sezonu oraz rundy są ,,bardzo ciekawe,,. Naszych zawodników należy po tym meczu pochwalić, że tak jak w dwóch poprzednio przegranych meczach zagrali dobre zawody pokazując charakter i wolę walki. Zwycięstwa są budujące a porażki hartują przed kolejnymi wyzwaniami.