Szatnie

2 kolejka A klasy - Podsumowanie:

• autor: bziku151, 2013-08-27 00:19

2 KOLEJKA:

PRZEMSZA OKRADZIONÓW – BŁĘKITNI SARNÓW – 2:0 (1:0)
Bogdan Pikuta, Daniel Kubicki
NIWY BRUDZOWICE – OSTOJA ŻELISŁAWICE – 0:3 (0:1)
Roman Cichoń, Robert Sierka, Kamil Opoka
ŁAZOWIANKA ŁAZY – ŹRÓDŁO KROMOŁÓW – 5:0 (1:0)
Krystian Białkowski, Daniel Wieczorek, Michał Haładus 2, Michał Kozłowski
MKS SŁAWKÓW – SKALNIAK KROCZYCE – 7:1 (2:0)
Sławomir Chodor 2, Wojciech Jankowski 2, Kamil Gawron, Mateusz Majchrzak, Karol Krzywdziński – Sebastian Szczepankiewicz
MILENIUM WOJKOWICE – CKS CZELADŹ – 1:1 (1:1)
Tomasz Poddębski – Paweł Niedopytalski
ORZEŁ DĄBIE – CYKLON ROGOŹNIK – 0:4 (0:2)
Mateusz Bobrowicz 3, Radosław Miemiec
JEDNOŚĆ STRZYŻOWICE – MKS PORĘBA – 0:1 (0:0)
Kamil Mikoda
ZEW KAZIMIERZ - pauza

Podsumowanie w rozwinięciu:

Druga seria spotkań okazała się lepsza pod względem skuteczności. Padło w niej 25 bramek. Doszło w niej również do kilku zaskakujących rozstrzygnięć.
Zacznijmy od Brudzowic gdzie doszło do derbów gminy pomiędzy miejscowymi Niwami i Ostoją Żelisławice. Faworytem tego spotkania byli gospodarze, jednak w ostatnich latach to niżej notowany zespół Ostoi regularnie ogrywał faworyta. Nie inaczej było i tym razem. Ostoja pewnie pokonała Niwy 3-0.
W Łazach faworyt do zwycięstwa w lidze zrehabilitował się za ubiegłotygodniową wpadkę w Kroczycach i pewnie odprawił Źródło Kromołów zwyciężając 5-0. Kromołowianie tylko w pierwszej części meczu w miarę dotrzymywali kroku gospodarzom.
Nie zwalnia tempa MKS Sławków, który ponownie odniósł przekonujące zwycięstwo. Festiwal strzelecki rozpoczął i zakończył najskuteczniejszy strzelec rozgrywek Sławomir Chodor, a MKS rozgromił Skalniek Kroczyce 7-1!
W derbowym pojedynku w Wojkowicach baniaminek CKS Czeladź koniecznie chciał zamazać plamę po ubiegłotygodniowej klęsce ze Sławkowem. Zdeterminowani Czeladzianie już w 2 min. objęli prowadzenie dzięki trafieniu Pawła Niedopytalskiego. Niestety jeszcze przed przerwą Milenium wyrównało i do końca spotkania żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.
Kolejne zwycięstwo odniósł beniaminek z Okradzionowa i niespodziewanie zasiada w fotelu wicelidera. Tym razem "trójkolorowi" pozostawili w pokonanym polu Błękitnych Sarnów.
W Dąbiu miejscowy Orzeł gładko przegrał z Cyklonem Rogoźnik 0-4. Jednak wynik zupełnie nie odzwierciedla wydarzeń na boisku.
W drugiej serii spotkań do rywalizacji dołączył zespół Jedności Strzyżowice, jednak start w rozgrywkach nie był udany. Mimo znacznej przewagi i wielu znakomitych okazji strzeleckich Jedność uległa beniaminkowi z Poręby 0-1.
Swój dorobek w klasyfikacji strzelców poprawił Sławomir Chodor (MKS Sławków) i samotnie lideruje klasyfikacji strzelców.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW A KLASY 2013/14

5 – Sławomir Chodor (MKS Sławków)

3 – Mateusz Bobrowicz (Cyklon Rogoźnik)

2 – Michał Haładus (Łazowianka Łazy), Wojciech Jankowski (MKS Sławków), Daniel Kubicki (Przemsza Okradzionów), Mateusz Majchrzak (MKS Sławków), Bogdan Pikuta (Przemsza Okradzionów)