brak zdjęć

• autor: Admin, 2013-02-22 18:03

Kolejne transfery Przemszy

KOLEJNE TRANSFERY PRZEMSZY

Zarząd UKS Przemsza Dąbrowa Górnicza - Okradzionów poczynił kolejne kroki w kierunku wzmocnienia kadry zespołu walczącego o awans do A-Klasy. Chęć gry zadeklarował kolejny zawodnik o znanym nazwisku, jest nim Adam Kryger, który rozegrał w Ekstraklasie 148 spotkań. Kolejne dwa wzmocnienia to młodzi zawodnicy, obrońca Daniel Kubicki pozyskany ze szkółki piłkarskiej GKS Katowice oraz bramkostrzelny Michał Nowak, który ostatnio bronił barw Unii Strzemieszyce, a swoją znakomitą skuteczność potwierdził już w pierwszym oficjalnym sparingu w którym strzelił pięć bramek. Miejmy nadzieję że cala trójka zadomowi się w Okradzionowie na dłuższy czas :)

Poniżej krótkie charakterystyki zawodników:

ADAM KRYGER - zawodnik urodzony 28 kwietnia 1969 roku w Rudzie Śląskiej jest wychowankiem Uranii Ruda Śląska. Następnie przeszedł do Szombierek Bytom w barwach których w sezonie 1992/93 zadebiutował w Ekstraklasie. Na najwyższym szczeblu rozgrywek występował również w barwach Ruchu Chorzów, Lecha Poznań, Odry Wodzisław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski oraz w Widzewie Łódź. Udało mu się zaliczyć 148 spotkań w ekstraklasie i strzelić 7 bramek. W swojej bogatej karierze reprezentował również barwy takich zespołów jak Polonia Warszawa, KFC Eeklo (Belgia), Polonia Bytom, Hetman Zamość, Piast Gliwice, Śląsk Świętochłowice, Sokół Zabrzeg, Fortuna Gliwice, a ostatnio był zawodnikiem Gwiazdy Chudów, występującej w zabrzańskiej A-Klasie.

DANIEL KUBICKI - urodzony 17 czerwca 1994 roku w Katowicach  i mierzący 188cm wzrostu młody obrońca zaczynał swoją przygodę z piłką nożną w zespołach juniorskich Zagłębia Sosnowiec, w którym występował w ataku, dzięki czemu udało mu się zdobyć kilka tytułów Króla Strzelców. Kolejnymi klubami w jego karierze były MCKS Czeladź (w którym miał pierwszy kontakt z Trenerami Bartoszem Kubisą i Bogdanem Pikutą), a następnie ŚTS Katowice, który przeszedł potem pod GKS Katowice, Przemsza jest więc jego czwartym klubem, jednak pierwszym w seniorskiej piłce.

MICHAŁ NOWAK - napastnik urodzony 4 czerwca 1991 roku w Kielcach, swoją karierę piłkarską zaczynał w MMKS Dąbrowa Górnicza, a następnie reprezentował barwy MUKP Dąbrowa Górnicza. Dobre występy w dąbrowskich zespołach juniorskich zaowocowały propozycją gry w drużynie juniorów Górnika Zabrze, gdzie zawodnik spędził rok czasu. Wrócił do Dąbrowy Górniczej, gdzie zasilił skład Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza, następna w jego karierze była Sparta Siedlec Duży z której trafił do Unii Strzemieszyce. Z tego ostatniego klubu w obecnym okienku transferowym został pozyskany przez zespół Przemszy.