AKS 1917 Niwka - Sosnowiec 1:3 Górnik Sosnowiec
KS Preczów 4:1 Promień Strzemieszyce Małe

Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

3 Kolejka, B-Klasa 2012/2013

• autor: Admin, 2012-08-28 21:23

Okradzionów, ul. Białej Przemszy                       2 wrzesień 2012, godz. 17:00

Przemsza Okradzionów

2 : 1

Iskra Psary

Bramki: Grzegorz Przewieźlik (15', 16')

PRZEMSZA OKRADZIONÓW - ISKRA PSARY  2-1 (2-0)

Skład Przemszy: Marcin Szczepowski - Łukasz Karaś (46' Radosław Zatoń), Robert Kowalik, Robert Bartusik, Łukasz Pluta (46' Janusz Dyszkowski) - Bartosz Kubisa, Damian Bombiński, Bogdan Pikuta - Paweł Słabisz, Patryk Kura (62' Kamil Chmielewski), Grzegorz Przewieźlik

Bramki: Grzegorz Przewieźlik (15, 16) - Artur Matczak (53)
Kartki: Brak
Sędziowie: Marcin Czekajski, Damian Jędruch, Eugeniusz Kniaź
Pogoda: słonecznie, 24 stopnie C
Widzów: ok. 130

Nieobecni:
Marcin Granda (praca w Afganistanie), Jakub Górski (kontuzja), Grzegorz Okrajek (kontuzja), Rafał Bernstock (kontuzja), Okan Bahceci (kontuzja), Mateusz Czop (urlop), Krzysztof Oświęcimski (kontuzja)

Relacja:
W niedzielne, słoneczne popołudnie na stadionie przy ul. Białej Przemszy gościliśmy zespół Iskry Psary w ramach trzeciej kolejki sosnowieckiej grupy B-Klasy.
Mecz goście zaczęli z dużym animuszem, chcąc się pokazać z liderem tabeli. Nasi chłopcy rozpoczęli za to ten mecz ostrożnie, wierząc w swoje umiejętności. W tym okresie gry gracze Iskry stworzyli sobie jedną sytuację bramkową, ale nasz bramkarz od początku sezonu pokazuje dużą klasę i wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Ta sytuacja obudziła "Przemszan" co zaowocowało dwoma bramkami w ciągu 2 minut. w 15 minucie szybki rajd po skrzydle Łukasza Karasia wykończył w charakterystyczny dla siebie sposób Grzegorz Przewieźlik dostawiając właściwie nogę. Druga bramka to zasługa całej ofensywnej formacji Przemszy. W finale całej akcji Patryk Kura podaje ze skrzydła wzdłuż bramki, a niezawodny "Łajt Pałer", jak zwią naszego snajpera kibice, wykańcza akcję i prowadzimy 2:0!!!! Po tych nokautujących minutach gra Przemszy trochę się uspokoiła. Parę strzałów i akcji nie zostało zakończonych golem, choć było bardzo blisko (m. in. pudło z paru metrów Karasia i Kury w jednej akcji). I tak zakończyła się pierwsza połowa meczu.
W drugiej odsłonie meczu obraz gry się nie zmienił, choć częściej do sytuacji strzeleckich dochodzili goście. W 53 minucie dopięli swego strzelając kontaktową bramkę po szybkiej kontrze. Nasi defensorzy zaabsorbowani włączaniem się w akcje ofensywne całkowicie zapomnieli o obronie właśnej bramki. Na szczęście w porę wszyscy się obudzili i już do końca spotkania nie dajemy się zaskoczyć rywalom. Niestety, nie udaje nam się również podwyższyć wyniku spotkania mimo wielu znakomitych okazji strzeleckich, z których najwięcej zmarnował strzelec dwóch pierwszych bramek Grzegorz Przewieźlik. Ostatecznie Przemsza po bardzo słabym spotkaniu odnosi skromne zwycięstwo 2-1 i nadal przewodzi w tabeli sosnowieckiej B-Klasy.