Festyn - Powitanie lata 2011

Pierwszy sparing Lato 2012

• autor: Admin, 2012-07-14 14:27

Okradzionów, ul. Białej Przemszy                       22 lipiec 2012, godz. 17:00

Przemsza Okradzionów

All Stars Zagłębie Dąbrowskie

Bramki: Paweł Słabisz, Łukasz Pluta
Bogdan Pikuta, Damian Imiołek, Łukasz Karaś

PRZEMSZA OKRADZIONÓW - ALL STARS "ZAGŁĘBIE DĄBROWSKIE"  5-4 (1-2, 2-0, 2-2)

W dniu dzisiejszym nasz zespół rozegrał pierwszy mecz kontrolny pod wodzą nowego szkoleniowca, Bartosza Kubisy. Debiut nowego trenera okazał się zwycięski. Naszym rywalem był zespół gwiazd "Zagłębia Dąbrowskiego". W szeregach rywala zagrało wielu znakomitych zawodników, wyróżniajacych się dawniej lub też współcześnie na boiskach A-Klasowych, Ligi Okręgowej, a także mających przeszłość czwartoligową.
Zespół Przemszy wystąpił w eksperymentalnym składzie, pod nieobecność "urlopowiczów" okazję do zaprezentowania się nowemu szkoleniowcowi mieli zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie z różnych względów niewiele mieli szans na grę. W barwach Przemszy wystąpiło również kilku nowych graczy, dokładnie czterech, oprócz wspomnianego grającego trenera Bartosza Kubisy naszym kibicom zaprezentowali się po raz pierwszy Rafał Bernstock (grał wcześniej m.in. w Zagłębiaku oraz Górniku Piaski), Damian Imiołek (ostatnio Sarmacja Będzin), a także...   Bogdan Pikuta! Zawodnik z przeszłością pierwszoligową, Mistrz Polski w barwach Widzewa Łódź w sezonie 1995/1996, ostatnio reprezentujacy barwy MCKS Czeladź.
Gra obu zespołów mogła się momentami podobać, kilkoma akcjami mógłby się niepowstydzić nie jeden bardziej uznany zespół. Przemsza objęła prowadzenie po znakomitej oskrzydlającej akcji w której główne role odegrali Bogdan Pikuta oraz Paweł Słabisz, pierwszy asystował, drugi okazał się pierwszym strzelcem w letnim okresie przygotowawczym. Ambitnie grający goście szybko jednak wyrównali z rzutu karnego, a chwilę później wyszli na prowadzenie wykorzystując zagubienie w naszych szykach obronnych. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza tercja spotkania.
Drugra tercja okazała się najlepsza w naszym wykonaniu. Zespół Przemszy przeprowadził kilka znakomitych akcji i zdobył w drugiej odsłonie spotkania dwie bramki, najpierw kąśliwy strzał Łukasza Pluty wyśliznał się z rąk bramkarzowi gości i piłka znalazła sie w bramce, drugiego gola strzelił Bogdan Pikuta wykorzystując znakomite prostopadłe podanie.
Początek trzeciej tercji nasi gracze całkowicie przespali, wykorzystał to rywal aplikując dwie bramki w krótkim odstępie czasu. Na szczęście nasi chłopcy pozbierali się i ambitnie walczyli o korzystny wynik końcowy. Wyrównująca bramka padła po bardzo dobrym uderzeniu Damiana Imiołka po którym futbolówka znalazła się w samym "okienku" bramki gości. Zwycięskiego gola strzelił...   Łukasz Karaś! Popularny "Kogucik" doczekał się swojej pierwszej bramki w barwach Przemszy, a nie była ona byle jaka. W doliczonym czasie gry "Kogucik" zdecydował się na strzał zza pola karnego po którym piłka po rykoszecie przelobowała bramkarza przyjezdnych i zatrzepotała w siatce, z gratulacjami dla "Kogucika" podążył cały zespół :)
Tym sparingiem zakończyliśmy tydzień ciężkich treningów biegowych, które miały odzwierciedlenie na boisku. U naszych graczy widać było brak świeżości, jednak w dniu dzisiejszym mieliśmy inne założenia taktyczne narzucone przez trenera, nie mieliśmy grać pięknie ani za wszelką cenę dążyć do zwycięstwa, mieliśmy po prostu uczyć się grać piłką i to przez większość meczu się udawało z czego zadowolony był trener Bartosz Kubisa.
W przyszłym tygodniu nasz zespół czega mecz kontrolny w Czeladzi z miejscowym MCKS.

Skład Przemszy: Marcin Szczepowski (Krzysztof Oświęcimski) - Grzegorz Okrajek, Janusz Dyszkowski, Damian Imiołek, Damian Bombiński - Łukasz Pluta, Patryk Kura, Bartosz Kubisa - Paweł Słabisz, Bogdan Pikuta (Łukasz Karaś), Rafał Bernstock (Mariusz Fujarski)