brak zdjęć

• autor: Admin, 2012-02-27 12:32

Wywiad

z "Krzakiem"

W pobliskim Sławkowie w obecnym sezonie trwa trenerska karuzela. Zespół w okresie przygotowawczym przejął już trzeci szkoleniowiec, dwóch poprzednich nie spełniło oczekiwań Zarządu, a zespół zajmuje odległą dziewiątą pozycję w tabeli. Jaki ma to wpływ na morale zespołu i jak wygląda sytuacja u rywala „zza miedzy” występującego w sosnowieckiej grupie A-Klasy? O to zapytaliśmy jednego z podstawowych zawodników MKS-u, Mateusza Majchrzaka.

1. MKS Sławków w którym grasz zajmuje dopiero dziewiątą pozycję w sosnowieckiej A-Klasie, to nie jest chyba wynik którego oczekiwaliście?

Zgadza się. To nie jest pozycja która nas satysfakcjonuje, ale w drugiej części sezonu będziemy starali się ją poprawić. Na treningach pracujemy ciężko, a wyniki i gra w dotychczasowych sparingach są zadowalające.

2. W trwającym sezonie w MKS-ie trwa trenerska karuzela. Sezon rozpoczęliście pod wodzą Czesława Miki, którego zmienił Sławomir Poczęsny. W okresie zimowym przygotowujecie się już pod wodzą Damiana Kościelnego. Jaki wpływ mogą mieć te roszady na postawę zespołu?

Na pewno jest to dziwna sytuacja , ale wygląda to całkiem ciekawie i zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie.

3. Jaki w ogóle cel na sezon postawiono przed drużyną?

Przed rozpoczęciem sezonu trener Mika powiedział nam że w tym sezonie liczy na walkę o dwa pierwsze miejsca czyli na walkę o awans. Ale nie da się awansować wygrywając na swoim stadionie bodajże jednego meczu. To dziwne bo przez prawie 2 lata byliśmy u siebie nie pokonani a tu nagle coś takiego.

4. W przerwie zimowej z MKS-u prawdopodobnie odejdzie dwóch wyróżniających się zawodników. Adam Baran i Sławomir Chodor,  już dogadali się z nowymi zespołami. Czy w ich miejsce przyszli jacyś nowi, wartościowi piłkarze?

Całkiem nowych zawodników nie ma. Próbujemy na razie z juniorami i zobaczymy co z tego wyjdzie. Powrócił także Irek Ślęzak, Maciek Pacula zaczął trenować i wygląda bardzo dobrze, Kuba Cieślik wrócił po kontuzji więc liczę że nie będzie widać straty Adasia i Sławka.

5. Które zespoły Twoim zdaniem wywalczą promocję w tym roku do Ligi Okręgowej?

Według mnie sprawa awansu rozstrzygnie się między trzema zespołami - Wartą, Przemszą Siewierz i Błyskawicą Preczów. Który zespół nie straci punktów z teoretycznie słabszymi rywalami ten awansuje.

6. Kogo w takim razie upatrujesz wśród spadkowiczów z A-Klasy na koniec rozgrywek?

Wydaje mi się, że może to być Ostoja i Poręba i ktoś z dwójki - Wojkowice, Giebło. Ale pożyjemy zobaczymy.

7. Wśród zawodników Przemszy masz kilku dobrych znajomych, śledzisz może ich poczynania i całego tego zespołu?

Owszem, zdarza się że wchodzę na waszą stronę dowiedzieć się co tam się u was dzieję. Także bardzo często rozmawiam z Kozim o piłce i o naszych drużynach.

8. Jak myślisz? Stać ten zespół na wywalczenie awansu i powrót do A-Klasy?

Po pierwszej rundzie jesteście na bardzo dobrej drugiej pozycji i mam nadzieję że pozostaniecie na pudle co da wam przepustkę do A-klas. A wtedy prawdopodobnie ponownie byśmy się spotkali, bo nam raczej ani nie grozi spadek, ani awans. Chociaż będziemy walczyć. Powodzenia dla całej Przemszy i Pozdrowienia :)