• autor: Admin, 2011-11-13 21:00

Przemsza Okradzionów

Podsumowanie 1 Rundy

STATYSTYKI DRUŻYNY:

Spadkowicz z A-Klasy, zespół Przemszy Okradzionów, przystąpił do rywalizacji o Mistrzostwo sosnowieckiej grupy B-Klasy w sezonie 2011/2012 po serii niezbyt udanych sparingów. Jednak mimo słabych wyników podczas gier kontrolnych zarząd klubu z Prezesem Adamem Klimczykiem na czele postawił przed drużyną jeden, ambitny cel: powrót do A-Klasy! Na stanowisku trenerskim pozostawiono p. Grzegorza Celińskiego, który miał zbudować zespół, mogący zrealizować założony cel.
Jednak już na początku przygotowań z zespołem pożegnało się kilku podstawowych zawodników, takich jak Aron Głowa, Jarosław Chabrzyk, Dawid Łoboda czy też Marcin Kapral. Jeszcze przed startem ligi kadrę opuścił Łukasz Załawka. W ich miejsce przybyli głównie zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali już barwy Przemszy m.in. powracający z Płomienia Niegowonice Grzegorz Glanda i Janusz Dyszkowski oraz wznawiający treningi po operacji Damian Bombiński. W klubie pojawiło się również kilka nowych twarzy. Z Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza przybył młodziutki Mateusz Czop, a z Tęczy Błędów Michał Chwałkowski. Wzmocnienia kadry uzupełnili zawodnicy z wolnych transferów: Jakub Małysa i Mariusz Musiał.
Drużyna rozpoczęła rozgrywki od mocnego uderzenia zwycięstwem 3-0 nad Promieniem Strzemieszyce Małe, zabłysnął w tym meczu nowo pozyskany Mateusz Czop, strzelec dwóch bramek. Jednak w kolejnych trzech spotkaniach zespół złapał kryzys nie odnosząc ani jednego zwycięstwa, co gorsze nie strzelił również bramki, dwukrotnie bezbramkowo remisując oraz raz przegrywając 0-3 z Zagłębiem 1906 Sosnowiec.
Przełamanie nastąpiło w piątej kolejce. Przemsza po bardzo dobrym spotkaniu odnosi bardzo ważne zwycięstwo 4-3 z będącym na fali wznoszącej KS Góra Siewierska. Nie do zatrzymania był w tym spotkaniu Grzegorz Przewieźlik, który ustrzelił hat-tricka. W kolejnych sześciu spotkaniach Przemszanie dwukrotnie remisują i odnoszą cztery zwycięstwa meldując się na półmetku na drugim miejscu w tabeli.
Co ciekawe, w 11 rozegranych spotkaniach zespół aż ośmiokrotnie schodził z boiska nie tracąc bramki! A biorąc pod uwagę tylko pierwsze 45 minut, "trójkolorowym" ta sztuka udała się aż dziesięciokrotnie. Tylko jeden zespół wbił bramkę Przemszy w pierwszej połowie, była nim Korona Rokitno Szlacheckie w 9 kolejce.
Ogółem w 11 rozegranych meczach Przemsza zdobyła 22 punkty, na które złożyło się 6 zwycięstw, 4 remisy i 1 porażka. Przemszanie 19-krotnie pokonywali bramkarzy rywali i ośmiokrotnie dali się zaskoczyć.
Na własnym boisku Okradzionowianie odnieśli pięć zwycięstw i raz zremisowali. Zespołem, który nie dał się nam pokonać przy ul. Górnej, był outsider naszej grupy, Płomień Niegowonice.
Znacznie gorzej było na wyjazdach, w których tylko raz udało nam się wygrać (w Rokitnie Szlacheckim), trzykrotnie zremisować i ponieść jedną porażkę.

Porażki:  1

Najwyższe zwycięstwo:  5:0 z Zaporą Przeczyce (10 kolejka)
Najwyższa porażka:  0:3 z Zagłębiem 1906 Sosnowiec (4 kolejka)
Najwięcej bramek w jednym meczu:  7  (wynik 4-3 z KS Góra Siewierska w 5 kolejce)
Najczęściej osiągany wynik:  0:0  ( w 2,3,6 i 11 kolejce)
Najdłuższa seria bez porażki: 7 spotkań (od 5 do 11 kolejki)
Najdłuższa seria zwycięstw:  4 spotkania (od 7 do 10 kolejki)

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW:

W 11 rozegranych spotkaniach nasze barwy reprezentowało 24 zawodników. We wszystkich spotkaniach wystąpiło pięciu zawodników (Robert Kowalik, Grzegorz Glanda, Grzegorz Okrajek, Krystian Trybulec i Piotr Kućmierz), jednak tylko dwaj z nich zaliczyli te spotkania w pełnym wymiarze czasu, przebywając na boisku łącznie 990 minut, byli to Robert Kowalik i Grzegorz Okrajek. Najmniej czasu na boisku spędził młodziutki Mateusz Kobryn, który wystąpił w jednym meczu, zaliczając 4 minuty gry.
Najwięcej bramek strzelili Grzegorz Przewieźlik i Marcin Granda, którzy czterokrotnie pokonywali bramkarzy rywali. Z tym że Marcin Granda potrzebował na to dziewięciu spotkań (510 minut), natomiast Grzegorz Przewieźlik tylko sześciu spotkań (324 minuty).
Najwięcej asyst zaliczył Piotr Kućmierz, który czterokrotnie zaliczył "ostatnie podanie", dwukrotnie ta sztuka udała się aż pięciu zawodnikom (Damian Bombiński, Paweł Słabisz, Damian Koziński, Mateusz Czop, Marcin Granda).
Czterokrotnie nasi chłopcy wykonywali rzuty karne w pierwszej rundzie. Dwukrotnie "wapno" wykorzystał Piotr Kućmierz, po razie przestrzelili Marcin Granda i Grzegorz Przewieźlik, z tym że dobitka tego drugiego znalazła już drogę do siatki rywala. Raz tylko sędziowie podyktowali jedenastkę przeciwko nam (6 kolejka z Orłem Dąbie), na szczęście na posterunku był Robert Kocek, który zachował w tym spotkaniu czyste konto.
Tylko jeden nasz zawodnik musiał opuścić plac gry przed czasem z powodu czerwonej kartki. Był nim Paweł Słabisz w meczu z KS Góra Siewierska w piątej kolejce przy stanie 2-2. O dziwo, nasz zespół w osłabieniu wbił jeszcze przeciwnikowi dwie bramki przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Aż jedenastu zawodników obejrzało natomiast żółte kartoniki. Najwięcej, bo dwukrotnie, oglądali je Grzegorz Przewieźlik i Paweł Słabisz.
Najstarszym zawodnikiem naszego zespołu w tym sezonie okazał się Grzegorz Glanda, który w meczu 11 kolejki liczył sobie 41 lat i 7 miesięcy. Natomiast najmłodszym piłkarzem okazał się Mateusz Czop liczący w tym samym dniu 18 lat i 11 miesięcy. Średnia wieku naszego zespołu wynosiła w pierwszej rundzie w przybliżeniu 26,6.

Najwięcej spotkań:  11 - Robert Kowalik, Grzegorz Glanda, Grzegorz Okrajek, Krystian Trybulec i Piotr Kućmierz
Najwięcej minut na boisku:  990 - Robert Kowalik, Grzegorz Okrajek
Najmniej minut na boisku:  4 - Mateusz Kobryn