Podsumowanie 11 kolejki

• autor: Administrator, 2011-11-04 12:22

11 Kolejka, B-Klasa

Podsumowanie

Ostatnia kolejka sosnowieckiej B-Klasy miała przynieść kilka rozstrzygnięć i zapewnić spokój zimowy niektórym zespołom. Oczywiście pika nożna jest sportem nieobliczalnym i chyba to jest w tym wszystkim najpiękniejsze. Doszło więc do kilku zaskakujących wyników. Zacznijmy od największej sensacji 11 kolejki. Doszło do niej w Niegowonicach, gdzie ostatni w tabeli Płomień, zbierający do tej pory regularnie "baty" od pozostałych drużyn podejmował lidera i zdecydowanego faworyta do zwycięstwa w lidze, zespół Zagłębie 1906 Sosnowiec. Goście objęli prowadzenie w 27 minucie i nic nie zapowiadało niespodzianki, jednak Płomień wyrównał tuż przed przerwą i to był znak dla gości że w tym meczu nie będzie tak łatwo jak się tego spodziewali. Zaraz na początku drugiej połowy niegowoniczanie niespodziewanie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania i największa niespodzianka rozgrywek stała się faktem.
Do ważnego spotkania dla układu górnej części tabeli doszło w Kroczycach, gdzie spotkały się drużyny mające ochotę na awans. Skalniak podejmował KS Góra Siewierska. Skalniak zwyciężył w tym spotkaniu, jednak nie zwycięstwo jest tu zaskakujące, co jego rozmiary. Kroczyczanie rozgromili KS Góra aż 6-1!!
W Psarach doszło do pojedynku trzeciej i drugiej drużyny w tabeli, Iskra podejmowała Przemszę Okradzionów. Po niezłym meczu padł bezbramkowy rezultat.
Na innych boiskach, Korona Rokitno Szlacheckie pokonała nie bez trudu Górnik Sosnowiec 2-1, Zapora Przeczyce zremisowała ze Źródłem Kromołów 1-1, natomiast Orzeł Dąbie przywiózł pewne trzy punkty ze Strzemieszyc Małych gdzie odprawił miejscowy Promień 3-0.

Skalniak Kroczyce – KS Góra Siewierska – 6:1
Komalski Marcin 2, Miśta Karol, Kucharski Mateusz, Bilnik Mateusz, Kozłowski Mateusz – Katolik Adam

Tabela strzelców:

12 bramek - Katolik Adam (KS Góra)
11 bramek - Czop Sławomir (Korona)
7 bramek - Latosiński Andrzej (KS Góra), Iwiński Adam (Korona),
5 bramek - Buchacz Robert (Iskra), Ślufcik Bartłomiej (Górnik), Kucharski Mateusz, Miśta Karol,Komalski Marcin (wszyscy Skalniak)

4 bramki - Kużdżał Jakub, Kotuła Krzysztof, Matysiak Marcin (wszyscy Iskra), Przewieźlik Grzegorz, Granda Marcin (obaj Przemsza), Wieczorek Daniel, Miodek Kamil (obaj Orzeł), Oczko Artur (Źródło)

Już w najbliższą sobotę 5 listopada w Brzękowicach Dolnych zostanie dokończony pojedynek ósmej kolejki pomiędzy Orłem Dąbie i Koroną Rokitno Szlacheckie. Spotkanie w pierwotnym terminie zostało przerwane w 60 minucie spotkania z powodu złych warunków atmosferycznych. Zespołom zostało więc do dogrania ostatnie 30 minut. W lepszej sytuacji wydaje się być zespół gospodarzy, który prowadzi 1-0. Spotkanie to może mieć zasadniczy wpływ na sytuację w tabeli. Jeżeli Orzeł utrzyma wynik to wskoczy na trzecie miejsce w tabeli, jeżeli natomiast Korona wygra, będzie mogła przez zimę
spoglądać na wszystkich z fotela wicelidera. Natomiast remis w tym spotkaniu daje Dąbianom awans o jedną pozycję w górę, a w przypadku Korony nic nie zmienia po za faktem iż zbliży się na jeden punkt do drugiej w tabeli Przemszy i dwa punkty do liderującego Zagłębia 1906. W Brzękowicach Dolnych zapowiada się więc niezwykle ciekawie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia spotkania 5 listopada o godzinie 15:00.