brak zdjęć

• autor: Admin, 2011-10-20 21:07

9 Kolejka, B-Klasa

Podsumowanie

W dziewiątej kolejce sosnowieckiej B-Klasy doszło do kilku zaskakujących rezultatów, przez co bardzo wyrównała się rywalizacja w czubie tabeli. W Rokitnie Szlacheckim wicelider Korona uległ wysoko Przemszy Okradzionów 2-4 przez co spadła na 5 miejsce w tabeli. W innym bardzo ważnym meczu pomiędzy zespołami z górnej części tabeli Iskra Psary minimalnie pokonała KS Góra Siewierska 1-0 i zasiadła na fotelu wicelidera. Do największej sensacji doszło jednak w Strzemieszycach Małych gdzie okupujący dolne rejony tabeli Promień urwał punkty liderowi i zdecydowanemu faworytowi ligi Zagłębiu 1906 Sosnowiec. Remis w tym spotkaniu należy uznać za sensację kolejki. W Przeczycach Zapora niespodziewanie gładko poległa Orłu Dąbie 0-4, a w Kromołowie Źródło rozgromiło Górnik Sosnowiec 5-1. Jednak do najwyższego pogromu doszło w Kroczycach, gdzie miejscowy Skalniak pokonał zamykający tabelę Płomień Niegowonice 17-0!!! Aż trzech zawodników gospodarzy skompletowało w tym meczu hat-trick. Zwycięstwo Skalniaka było najwyższą wygraną w rozgrywkach sosnowieckiej B-Klasy od ponad dziesięciu lat!

Komplet wyników i strzelców:

Korona Rokitno Szlacheckie – Przemsza Okradzionów – 2:4
Czop Sławomir 2 – Słabisz Paweł, Okrajek Grzegorz, Fajkowski Kamil, Granda Marcin

Iskra Psary – KS Góra Siewierska – 1:0
Buchacz Robert

Promień Strzemieszyce – Zagłębie 1906 Sosnowiec – 2:2
Ołubiec Dawid, Ołubiec Michał – Klacza Dariusz, Imiołek Adam

Źródło Kromołów – Górnik Sosnowiec – 5:1
Krawczyk Damian 2, Dudek Łukasz, Nędza Dawid, Oczko Artur – Kucharczyk Jakub

Zapora Przeczyce – Orzeł Dąbie – 0:4
Gawron Przemysław 2, Wieczorek Daniel 2

Skalniak Kroczyce – Płomień Niegowonice – 17:0
 Czapla Wojciech 3, Miśta Karol 3, Komalski Marcin 3, Kozłowski Mateusz 2, Bilnik Mateusz, Kondas Artur, Kucharski Mateusz, Kita Dariusz, Walczyk Tomasz, Tokarski Łukasz

Klasyfikacja strzelców:

9 bramek - Katolik Adam (KS Góra), Czop Sławomir (Korona)
6 bramek - Iwiński Adam (Korona), Latosiński Andrzej (KS Góra)
5 bramek - Buchacz Robert (Iskra)
4 bramki - Kużdżał Jakub, Kotuła Krzysztof, Matysiak Marcin (wszyscy Iskra), Przewieźlik Grzegorz (Przemsza)
, Kucharski Mateusz, Miśta Karol (obaj Skalniak), Wieczorek Daniel (Orzeł)

Już w najbliższej kolejce, zaplanowanej na 22-23 październik, lider tabeli Zagłębie 1906 Sosnowiec sprawdzi faktyczną formę strzelecką zespołu Skalniaka Kroczyce, do dwóch bardzo ważnych spotkań dla układu czołówki tabeli dojdzie w Kromołowie i w Dąbiu gdzie odpowiednio Źródło podejmie Koronę Rokitno Szlacheckie a Orzeł będzie gościł wicelidera Iskrę Psary. Trzeci zespół w tabeli, Przemsza Okradzionów będzie rywalizowała na własnym stadionie z Zaporą Przeczyce, a KS Góra Siewierska podejmie Promień Strzemieszyce Małe. W sosnowcu-Zagórzu dojdzie do spotkania dwóch najsłabszych jak do tej pory zespołów, Górnik podejmował będzie rozbity Płomień Niegowonice.