Skalniak - Przemsza 0-0

• autor: Admin, 2011-09-07 14:44

3 Kolejka, B-Klasa

Podsumowanie

Trzecia kolejka rozgrywek w sosnowieckiej B-Klasie rozpoczęła wrześniową rywalizację o kolejne punkty.
 Nie obyło się w niej bez niespodzianek. Faworyt rozgrywek, sosnowieckie Zagłębie 1906, stracił pierwsze punkty. Zespołem który zatrzymał dotychczasowego lidera okazał się Orzeł Dąbie. Dąbianie od 31 minuty prowadzili 1:0 i utrzymywali korzystny wynik aż do końca spotkania, niestety w doliczonym czasie gry zbyt bardzo cofnięci gospodarze popełnili błąd, który z zimną krwią został wykorzystany przez rywala. Potknięcie Zagłębia wykorzystała Korona Rokitno Szlacheckie pewnie pokonując na własnym stadionie Promień Strzemieszyce Małe 3:0 dzięki czemu powróciła na fotel lidera. W Okradzionowie doszło do największej niespodzianki w 3 kolejce. Zamykający tabelę zespół Płomienia Niegowonice przez całe 90 minut spotkania dzielnie się bronił i wybronił cenny bezbramkowy wynik w meczu, w którym był skazany na pożarcie. KS Góra Siewierska pewnie pokonała Górnik Sosnowiec i tym samym powróciła do czołówki tabeli. Źródło Kromołów po słabym starcie wreszcie odnosi zwycięstwo dzięki pokonaniu Skalniaka Kroczyce 2:1. W ostatnim spotkaniu 3 kolejki Iskra Psary pokonała na wyjeździe Zaporę Przeczyce 1:0.

Komplet wyników i strzelców:

Korona Rokitno Szlacheckie – Promień  Strzemieszyce – 3:0
Czop Sławomir, Kundys Karol, Rybicki Mateusz

Przemsza Okradzionów – Płomień Niegowonice – 0:0

Orzeł Dąbie – Zagłębie 1906 Sosnowiec – 1:1
Madej Robert – Warzocha Przemysław

KS Góra Siewierska – Górnik Sosnowiec – 4:0
Katolik Adam 2, Sorek Sebastian, Mikulski Mateusz

Zapora Przeczyce – Iskra Psary – 0:1
Matysiak Marcin

Źródło Kromołów – Skalniak Kroczyce – 2:1
Zamora Łukasz, Treściński Dawid – Miśta Karol

Klasyfikacja strzelców:

4 bramki - Adam Iwiński (Korona)
3 bramki - Adam Katolik (KS Góra)
2 bramki - Marcin Matysiak (Iskra), Andrzej Latosiński, Sebastian Sorek, Mateusz Mikulski i Adam Ferdyn (wszyscy KS Góra), Rafał Bijak (Orzeł), Mateusz Kucharski (Skalniak), Mateusz Czop (Przemsza), Przemysław Warzocha (Zagłębie), Marcin Czachowski (Zapora)

W czwartej serii spotkań zaplanowanej na 10-11 września najciekawiej zapowiada się pojedynek w Sosnowcu, gdzie Zagłębie podejmie Przemszę Okradzionów. W Górze Siewierskiej miejscowy KS podejmował będzie Orzeł Dąbie, ciekawie również zapowiada się w Kroczycach gdzie Skalniak będzie gościł lidera Koronę Rokitno Szlacheckie. Źródło Kromołów uda się do Niegowonic na mecz z Płomieniem, w Strzemieszycach Małych Zapora Przeczyce zagra z miejscowym Promieniem, natomiast zamykający tabelę Górnik Sosnowiec będzie szukał szansy na pierwsze punkty w sezonie w meczu przeciwko Iskrze Psary.