Budowa boiska do piłki siatkowej - plażowej 2013-2016 r.

Podsumowanie 1 kolejki

• autor: Admin, 2011-08-24 11:55

1 Kolejka, B-Klasa

Podsumowanie

W miniony weekend została rozegrana pierwsza kolejka sosnowieckiej B-Klasy. Z zaciekawieniem wyczekiwaliśmy pierwszych rozstrzygnięć w tym sezonie. Niestety mecz drużyny, która wzbudza największe zainteresowanie, mowa oczywiście o Zagłębiu 1906 Sosnowiec, został przełożony na 31 sierpnia na prośbę rywala, Górnika Sosnowiec.
Stąd też, na miano najciekawszego spotkania pierwszej kolejki wyrósł pojedynek Orła Dąbie ze Skalniakiem Kroczyce. Zespoły te, są kandydatami do awansu w tym sezonie. Niespodziewanie spotkanie zakończyło się porażką faworyzowanego Orła aż 2:4! Skalniak potwierdził, że będzie w tych rozgrywkach zespołem z którym należy się liczyć.
W innych spotkaniach, spadkowicz z A-Klasy Źródło Kromołów szczęśliwie zremisował na własnym obiekcie z Iskrą Psary 1:1 strzelając wyrównującego gola w doliczonym czasie gry. Drugi spadkowicz, Przemsza Okradzionów gładko ograła w pojedynku derbowym Promień Strzemieszyce Małe 3:0. Pierwszym liderem w tym sezonie został zespół KS Góra Siewierska, który zdemolował Płomień Niegowonice aż 8:0, potwierdzając swoje aspiracje do awansu. Natomiast Korona Rokitno Szlacheckie pewnie pokonała Zaporę Przeczyce 2:0.

Komplet wyników i strzelców:

Źródło Kromołów - Iskra Psary - 1:1
Szybis Alan - Matysiak Marcin

Korona Rokitno Szlacheckie - Zapora Przeczyce - 2:0
Bzowski Piotr, Iwiński Adam

Zagłębie 1906 Sosnowiec - Górnik Sosnowiec - przełożony (31.08.11)

KS Góra Siewierska - Płomień Niegowonice - 8:0
Latosiński Andrzej x2, Ferdyn Artur x2, Garbacik Maciej, Katolik Adam, Sorek Sebastian, Mikulski Mateusz

Orzeł Dąbie - Skalniak Kroczyce - 2:4
Bijak Rafał x2 - Kucharski Mateusz x2, Kondas Artur, Kowalski Paweł

Przemsza Okradzionów - Promień Strzemieszyce Małe - 3:0
Czop Mateusz x2, Przewieźlik Grzegorz

W tabeli strzelców prowadzą:

Latosiński Andrzej, Ferdyn Artur, Bijak Rafał, Kucharski Mateusz, Czop Mateusz - wszyscy po 2 bramki

W drugiej kolejce niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek Zagłębia 1906 Sosnowiec z KS Góra Siewierska, równie ciekawie będzie w Kroczycach, gdzie Skalniak będzie podejmował Przemszę Okradzionów. W innych spotkaniach Górnik Sosnowiec podejmuje Zaporę Przeczyce, Promień Strzemieszyce Małe zagra ze Źródłem Kromołów, Orzeł Dąbie uda się po pierwsze punkty do Niegowonic na mecz z Płomieniem, a Iskra Psary będzie gościć Koronę Rokitno Szlacheckie. Spotkania te zaplanowane są na 27-28 sierpień.