AKS 1917 Niwka - Sosnowiec 1:3 Górnik Sosnowiec
KS Preczów 4:1 Promień Strzemieszyce Małe

Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Pierwszy sparing

• autor: Admin, 2011-07-31 14:09

Chechło, ul. Leśna                                          30 lipiec 2011, godz. 17:00

Centuria Chechło

1 : 2

Przemsza Okradzionów

Bramki dla Przemszy:  Paweł Słabisz x2

Skład wyjściowy: Adrian Nocuń – Łukasz Załawka, Jakub Małysa, Janusz Dyszkowski, Damian Bombiński – Grzegorz Okrajek, Damian Koziński, Krystian Trybulec, Michał Tarapacz – Paweł Słabisz, Piotr Kućmierz

W sobotnie popołudnie zespół Przemszy Okradzionów rozegrał pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym do sezonu 2011/2012. Naszym pierwszym rywalem był zespół ULKS "Centuria" Chechło, występujący w olkuskiej A-Klasie. Zespół ten w poprzednim sezonie zajął ósme miejsce w rozgrywkach. W obecnym okresie przygotowawczym Centuria rozegrała już cztery sparingi, dwukrotnie przegrywając z KS Giebło 2-3 i zwyciężając Błysk Zederman 7-4 oraz  Leśnik Gorenice 3-1.
Zespół Przemszy udał się na mecz w 18-sto osobowym składzie, chłopcy byli rządni gry, każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony, jednak warunki jakie zastaliśmy na miejscu szybko spuściły powietrze z drużyny. Kompletnie nieprzygotowane do gry boisko wywołało frustrację w szeregach zielono-niebiesko-czerwonych.
Trenerzy ustalili przed spotkaniem, że rywalizacja odbędzie się w trzech półgodzinnych tercjach z krótką, pięciominutową przerwą między nimi. Dzięki temu w każdej tercji w zespole Przemszy miał okazję wystąpić inny bramkarz.
Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi przyjezdnych, jednak to gospodarze stworzyli sobie groźniejsze sytuacje. W szeregach Przemszy panował chaos, co wykorzystali z zimną krwią rywale. Pierwsze ich przedarcie przez linię obrony naszego zespołu zakończyło się strzeleniem gola.
Po utracie bramki UKS ruszył do zdecydowanego ataku, stwarzając kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak żaden z nich nie przyniósł efektu w postaci upragnionego gola. Pod koniec pierwszej tercji znakomicie przez linię obrony gospodarzy przedarł się Paweł Słabisz, jednak tuż przed oddaniem strzału zostaje faulowany w polu karnym przez jednego z obrońców. Ewidentny faul...    niestety arbiter główny nakazał grać dalej...
W przerwie kilka wskazówek od trenera i dwie istotne zmiany, na boisku pojawiają się Grzegorz Glanda i Marcin Kapral w miejsce Michała Tarapacza i Adriana Nocunia.
Druga odsłona zdecydowanie należy do okradzionowian. Rywalom ciężko jest się przedrzeć pod naszą bramkę. Często łapani są na "spalonych", pewna gra z tyłu pozwoliła na bardziej zdecydowane ataki w przodzie. Jeden z nich daje nam wyrównującą bramkę. Damian Koziński prostopadłym podaniem uruchamia Pawła Słabisza, a ten po ominięciu kilku rywali umieszcza futbolówkę obok interweniującego bramkarza gospodarzy.
Chwilę później Przemsza wykonuje rzut rożny. Silna centra Damiana Kozińskiego w pole karne rywala, błąd popełnia bramkarz centurian i Paweł Słabisz umieszcza po raz drugi piłkę w bramce.
Pod koniec drugiej tercji Paweł Słabisz kolejny raz zostaje powalony na ziemię w polu karnym, jednak sędzia znów nie zareagował nakazując grać dalej. Z wynikiem 2-1 schodzimy na drugą przerwę.
W trzeciej tercji trener Grzegorz Celiński stopniowo wprowadza pozostałych zawodników. Na placu gry pojawiają się młodziutki Bartosz Kosmala w bramce, Damian Kociołkiewicz i Krzysztof Michalak w ataku, Łukasz Karaś na prawym skrzydle, ponownie Michał Tarapacz w środku pomocy oraz w środku obrony testowany zawodnik (personalia zastrzeżone).
Ostatnia tercja ma wyrównany przebieg, jednak więcej sytuacji strzeleckich zanotowali gospodarze. W bramce okradzionowian dzielnie spisuje się Bartosz Kosmala i w swoim seniorskim debiucie zachowuje czyste konto. Przemsza ostatecznie pokonuje na wyjeździe Centurię Chechło 2-1.
W następnym tygodniu zespół czekają trzy mecze kontrolne w których poszczególni zawodnicy dostaną szansę gry w dłuższym wymiarze czasu.