UKS Przemsza Okradzionów - strona nieoficjalna

CKS Czeladź 4:0 Unia Ząbkowice

Brak aktywnych ankiet.

HISTORIA KLUBU

LZS „Przemsza” utworzyli w 1949 r. miejscowi działacze sportowi: J Adamczyk, Zygmunt Bigaj, Wiesław Frey, bracia Koziakowie, Dionizy Kulej, bracia Skrzekowscy, bracia Ślęzakowie, bracia Toborkowie. Pierwsze boisko urządzono na pastwisku zwanym Szachtami obok drogi do Kuźniczki, treningi odbywały się obok młyna Rydzewskiego w ogrodach, szatnię stanowiła przybudówka na posesji Wiesława Freya. Drużyna piłkarska występowała początkowo w klasie C a następnie w klasie B. W 1956 r, decyzją władz rolnych boisko zlikwidowano przeznaczając na uprawy rolne. Na placu przyszkolnym trenowała drużyna siatkówki męskiej, a w okresie zimowym sekcja tenisa stołowego w remizie strażackiej, organizowano biegi przełajowe. 22.07.1963 r. oddano do użytku nowe boisko do piłki nożnej nad Przemszą, wykonane w znacznej części w czynie społecznym, w oparciu o dotację Rady Powiatowej LZS w Będzinie— koordynatora działalności LZS. Nowy obiekt zdrenowany i wyłożony darnią stanowił dobrą bazę do rozwoju sportu i organizowania imprez sportowo-rekreacyjnych. Źródło finansowania bieżącej działalności Klubu stanowiły dochody z organizowania zabaw tanecznych i dotacji Rady Wojewódzkiej LZS. Po likwidacji powiatów Klub został podporządkowany Radzie Miejskiej LZS w Dąbrowie Górniczej. Prezesi: Wiesław Frey, Zdzisław Kaczmarczyk, Adam Sierpiński, Witold Rajski, Stanisław Markot, Marian Danecki.

Informacje zaciągnięto z encyklopedii o Dąbrowie Górniczej

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Górnik SosnowiecPrzemsza Okradzionów
Górnik Sosnowiec 2:0 Przemsza Okradzionów
2017-11-11, 13:00:00
    relacja »

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.