UKS Przemsza Okradzionów - strona nieoficjalna

Unia Z±bkowice 0:2 CKS CzeladĽ

Brak aktywnych ankiet.

HISTORIA KLUBU

LZS „Przemsza” utworzyli w 1949 r. miejscowi działacze sportowi: J Adamczyk, Zygmunt Bigaj, Wiesław Frey, bracia Koziakowie, Dionizy Kulej, bracia Skrzekowscy, bracia ¦lęzakowie, bracia Toborkowie. Pierwsze boisko urz±dzono na pastwisku zwanym Szachtami obok drogi do KuĽniczki, treningi odbywały się obok młyna Rydzewskiego w ogrodach, szatnię stanowiła przybudówka na posesji Wiesława Freya. Drużyna piłkarska występowała pocz±tkowo w klasie C a następnie w klasie B. W 1956 r, decyzj± władz rolnych boisko zlikwidowano przeznaczaj±c na uprawy rolne. Na placu przyszkolnym trenowała drużyna siatkówki męskiej, a w okresie zimowym sekcja tenisa stołowego w remizie strażackiej, organizowano biegi przełajowe. 22.07.1963 r. oddano do użytku nowe boisko do piłki nożnej nad Przemsz±, wykonane w znacznej czę¶ci w czynie społecznym, w oparciu o dotację Rady Powiatowej LZS w Będzinie— koordynatora działalno¶ci LZS. Nowy obiekt zdrenowany i wyłożony darni± stanowił dobr± bazę do rozwoju sportu i organizowania imprez sportowo-rekreacyjnych. ¬ródło finansowania bież±cej działalno¶ci Klubu stanowiły dochody z organizowania zabaw tanecznych i dotacji Rady Wojewódzkiej LZS. Po likwidacji powiatów Klub został podporz±dkowany Radzie Miejskiej LZS w D±browie Górniczej. Prezesi: Wiesław Frey, Zdzisław Kaczmarczyk, Adam Sierpiński, Witold Rajski, Stanisław Markot, Marian Danecki.

Informacje zaci±gnięto z encyklopedii o D±browie Górniczej

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Przemsza Okradzionów Górnik Sosnowiec
Przemsza Okradzionów 5:2 Górnik Sosnowiec
2018-06-02, 17:00:00
    relacja »

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

zalogowanych i 1 go¶ć